Jaka kurtka na rower? Dostosuj ją do swoich potrzeb!

Przy doborze odzieży sportowej zawsze pojawiają się pytania. Na rynku dostępnych jest bowiem tak wiele różnych modeli, że nie wiadomo na który się zdecydować. Zwłaszcza, ze bardzo często są między nimi ogromne różnice cenowe. Czy kurtka na rower za 300zł naprawdę będzie znacznie lepsza od tej za 50?

Nie cena a jakość ma znaczenie!

Powyżej jest jasna odpowiedź. To nie na cenę należy patrzeć w pierwszej kolejności. Przy wyborze kurtki na rower ważna jest jej jakość. Nie powinna ona sprawiać, że szybko się zagrzejemy i tym samym spocimy. Powinna natomiast szybko wysychać, by zapewniać jak największy komfort podczas jazdy oraz odpoczynków. Kurtka na rower powinna również zakrywać newralgiczne miejsca. Mowa tutaj między innymi o dole pleców, które będą się odkrywały podczas jazdy na rowerze. Ważne jest także wspomniane odprowadzanie wilgoci. Tutaj najistotniejsze jest zastosowanie właściwego materiału pod pachami oraz na linii kręgosłupa.

Wybieraj kurtkę zgodną z przeznaczeniem

Kolejna kwestia to przeznaczenie kurtki. Bardzo często decydujemy się na zakup modelu, który nie ma nic wspólnego z jazdą na rowerze. Wówczas pojawiają się problemy takie jak ściąganie się kurtki podczas przyjmowania rowerowej pozycji. Warto więc patrzeć, czy to naprawdę jest kurtka na rower zanim się ją kupi.
Pamiętajcie również o wyborze kurtki na rower, która będzie odpowiadała Waszemu trybowi pedałowania. Jeśli jest to tylko rekreacja to kurtka nie musi spełniać takich oczekiwań jak ta dla kolarzy.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *