Każdy etap produkcji wymaga zachowania odpowiednich norm. Podczas przechowywania i transportu konieczne jest zapewnienie optymalnych temperatur, właściwych dla danego surowca. Dzięki temu artykuły zachowują swoje właściwości, nawet mimo dłuższych działań logistycznych. W całym tym procesie ogromną rolę odgrywają agregaty chłodnicze. Sprawdź, co musisz o nich wiedzieć.
Jak działa agregat chłodniczy?
Agregaty chłodnicze pozwalają utrzymać w pomieszczeniach zadaną temperaturę poprzez chłodzenie płynu procesowego. Ich wydajność zależy od rodzaju urządzenia. Na rynku znajdziemy bowiem agregaty różnego typu – skraplające, absorpcyjne oraz wody lodowej. Mogą one służyć w restauracjach, magazynach, przetwórniach, jak również zakładach produkcyjnych. Agregaty chłodnicze spotkamy też w specjalnych pojazdach służących do przewożenia żywności.
Działanie urządzeń opiera się najczęściej na absorpcji lub kompresji pary. W pierwszym podzespole krąży czynnik roboczy w stanie ciekłym. Pobierając energię cieplną, zaczyna parować. Do sprężarki trafia w formie gazowej, gdzie zwiększa się jego ciśnienie i temperatura. Czynnik trafia do skraplacza, gdzie w wyniku procesu skraplania oddaje nagromadzone ciepło.
Naprawa agregatów chłodniczych – jak przebiega?
Jak każde inne urządzenie, agregaty chłodnicze również mogą ulec awarii. W takiej sytuacji warto zgłosić się do sprawdzonego serwisu. Naprawa agregatów chłodniczych odbywa się w różnych miejscach. Tego typu usługi oferuje na przykład RAS https://www.ras-agregaty.pl/serwis-chillerow/. Wybór wysokiej jakości agregatu oczywiście zmniejsza ryzyko wystąpienia awarii, jednak nie niweluje go całkowicie. Mimo to warto postawić na urządzenie o lepszych parametrach. Choć wiąże się to z niemałymi kosztami, zawsze można skorzystać z usługi wynajmu agregatów chłodniczych. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy szansę nabyć wysokiej jakości urządzenie. Dodatkowym atutem będzie całodobowy serwis oferujący naprawę agregatów. Pozwoli to maksymalnie ograniczyć prawdopodobieństwo zastojów.