Jaka kurtka do sukienki? Wybierz model dla siebie!

Sukienkę, choć jedną posiada w swojej szafie zapewne każda kobieta. Warto więc wiedzieć z jakimi innymi elementami garderoby można ją zestawić, by zawsze dobrze wyglądać. Na rynku dostępnych jest wiele modeli kurtek, ale które sprawdzają się najlepiej właśnie do sukienki?

Jaka kurtka do sukienki?

Wybierając kurtkę do sukienki należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Pierwszą niech będzie właściwe dopasowanie grubości kurtki. Ta powinna odpowiadać nie tylko warunkom pogodowym, ale również materiałowi sukienki. Zbyt ciężka góra może bardzo źle wyglądać np. z tiulowym dołem. Z nim doskonale komponują się między innymi krótkie ramoneski. Materiałowa parka z kapturem i o długości za pośladki niestety nie będzie tu dobrym rozwiązaniem. Jeśli koniecznie chcemy ją wykorzystać to jedynie do sukienki mini, która nieco zniknie za kurtką.
Pamiętać należy również o tym, że źle wygląda zbyt wiele linii odcięcia. Gdy kurtka kończy się na pośladkach, sukienka przed kolanem, a buty zaczynają pod kolanem. Takie zestawienie najczęściej będzie modową porażką. Trzeba również mieć na uwadze kolorystykę kurtki. Sukienka ma wiele kolorów? Do niej najlepsza będzie jednolita kurtka. I tę zasadę można zastosować także w odwrotnej kolejności. Warto o tym pamiętać, by czasem nie wprowadzić zbyt wiele chaosu do swojej stylizacji.
Jeśli zastanawiacie się jaka kurtka do sukienki, to musicie również odpowiedzieć sobie na pytanie: na jaką okazję? Ma to spore znaczenie przy wyborze właściwego modelu.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *